тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Загадкові кулі острова Чампа

Острів Чампа дуже популярний серед туристів, що пливуть в круїз по Арктиці. І не дивно - на ньому зустрічаються об'єкти, походження яких дотепер не ясно, та і в найближчому майбутньому рішення цієї загадки не передбачається. Давайте подивимося на них детальніше...

 

 

Кулясті камені на острові Чампа, що входить до складу архіпелагу Землі Франца-Йосипа, утворюють насправді космічні природні ландшафти. Валуни ідеально круглої форми, розкидані по всьому острову, ніби виростають з-під землі. Танучі льодовики оголюють поверхня острова, вимиваючи округлі форми. Розмір каменів - від декількох сантиметрів до пари метрів; частина являє собою ідеальні гарматні ядра. Багато каміння через вплив сильного вітру, води і низьких температур втратили округлу форму, ставши схожими на кругляки.

Кулясті камені зосереджені на узбережжі. В глибині острова розташоване рівне крижане плато з нескінченним горизонтом і сірими ландшафтами.


 

Великих досліджень на острові Чампа - в силу територіальної роздробленості архіпелагу і великої віддаленості від материка - не проводилося, проте є кілька теорій виникнення загадкових каменів. Одна з них - австрійського геолога Зеппа Фридхубера - пояснює появу валунів результатом накопичення осадового матеріалу, що переноситься з суші в море. Під водою і були утворені ці округлі форми з пісковика, в центрі яких знаходиться органічне ядро. Втім, феномен круглих каменів на острові Чампа досі не вивчений - і офіційної версії їх виникнення немає; у кожного прибуваючого на острів геолога вона своя.


 

 

Оскільки переважна більшість туристів потрапляють на острів Чампа по дорозі в Арктику, сфотографувати пустельні ландшафти без потрапляють в кадр допитливих мандрівників навряд чи вийде. Від криголама до узбережжя туристів - близько сотні людей - доставляють на човнах, тому при бажанні зробити знімки безлюдних пейзажів варто або сідати в перші човни, або спливати на останній.

 

Острів Чампа адміністративно розташований в Приморському районі Архангельської області. Дістатися до острова досить проблематично. Один з варіантів - експедиційні круїзи в Арктику, що влаштовуються з середини червня по початок серпня. Криголами традиційно роблять зупинку біля одного з островів архіпелагу Землі Франца-Йосипа, дозволяючи туристами протягом кількох годин прогулятися по узбережжю. Однак вартість такої подорожі досить велика. Також потрапити на острів можна в складі наукової експедиції.


 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com