тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Кулемет Максима: перша скорострільна зброя

Уродженець штату Мен , Хайрем С. Максим став батьком цілого напряму в вогнепальній зброї. Справжній герой свого часу, він не боявся експериментувати, завдяки чому і домігся визнання всього світу. Завдяки своїм розробкам згодом Хайрем був удостоєний звання лицаря англійського королівства. Економічний успіх після створення нової зброї не беруться підраховувати навіть експерти.

 

 

В основу винаходу були покладені армійські спогади Хайрема. Ще зі служби в армії він пам'ятав про стандартну гвинтіку, якою озброювали армію США . Вона була однозарядна, не мала прицілу. Ця гвинтівка мала сильну віддачу, яка вироблялася енергією вибухнув пороху, і витрачається даремно. Винахідник зміг використати неприємну для кожного солдата віддачу в корисних цілях. У голову підприємця прийшла думка використовувати віддачу для перезарядки зброї. Так в 1881 році він приступив до розробок революційного зброї. На той момент мир у світі був хитким, тому назріла потреба нової ефективнішої зброї. Тоді ніхто ще не думав про багатозарядну зброю. Усі що існували зразки стрілецької зброї не могли служити основою для майбутнього кулемета, тому конструкцію довелося створювати з нуля.

Перший примірник, який змайстрував інженер, донині красується в музеї міста Кенсінгтон. Табличка над пристроєм говорить: «Це перший у світі апарат, здатний самозаряджається, використовуючи віддачу пострілу». У доважок до цього новий вид зброї оснастили патронташной стрічкою, а вся конструкція була встановлена ​​на тринозі. Все це призвело до того, що винахід було визнано революцією в світі стрілецької зброї.

Теги:
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com