тут цікаво
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Вебочка

Соловецький монастир

Фотографій Соловецького монастиря і його околиць дуже багато в мережі. Але ці якісь особливі...

 

А зараз невеличка довідка.
Чернече життя на Соловках почалася в 1429 році, коли ченці Саватій і Герман прибули на човні на Великий Соловецький острів. Біля озера вони спорудили хрест і побудували келію. Соловки відомі і як місце заслання небажаних уряду осіб і релігійних злочинців. В одній з башт Соловецького монастиря були організовані спеціальні тюремні келії - маленькі темні приміщення з невеликими отворами замість дверей. В цілому, за весь час існування тюрми в'язнів тут було трохи більше трьохсот чоловік. З 1923 року їх кількість зросла в десятки разів - тут був організований Соловецький табір особливого призначення.

Стіни монастиря складені з величезних необроблених валунів. Вага окремих каменів досягає 7-8 тонн. Неотесані брили майстерно підганяли одну до одної. Утворені при такій кладці порожні місця заповнювалися дрібними каменями і цеглинами на вапняному розчині. Довжина стін становить більше кілометра, а товщина їх (5-6 м) перевершує товщину стін Московського Кремля. Висота наземної частини стін коливається від 8 до 11 м.

Будівництвом кріпосної стіни керував монах Трифон. Зводили фортецю 12 років - з 1582 по 1594 роки. Стіни і башти Соловецького кремля витримали всі випавші біди на їхню долю - вони зупинили навали військ скандинавських феодалів, встояли і перед гарматами урядового воєводи Мещерінова, утихомирили повстання в Соловецькому монастирі в XVII в., встояли перед ядрами артилерії англійських фрегатів в XIX в.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

контакт - nioplanband@gmail.com